Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kupa e Italisë

Mbarojnë biletat në “San Siro”/ Derbi i Madonninës, me rekord të ri

Ashtu siç pritej “San Siro” do të jetë i tejmbushur në debin e Madonninës, me 75 mijë persona që do të ndjekin nga afër përballjen Inter-Milan, që do të përcaktojë edhe finalistin e parë të Kupës së Italisë.

Spektakolare pritet të jetë kjo përballje me stadiumin e Milanos që mbushet sërish plot pas 2 vitesh, përpara nisjes së pandemisë së Covid-19. Ndeshja e fundit që e pa “San Siro” plot ishte ajo e 9 shkurtit të 2020-ës, ku Inter fitoi me përmbysje nga 4-2, nga 0-2 që ishte mbyllur pjesa e parë.

Nga kjo ndeshje mes Interit dhe Milanit janë mbledhur plot 4 milionë euro. Është rekord absolut për çdo ndeshje të Kupës së Italisë, duke përfshirë edhe finalet: finalja e 2016-ës Milan-Juventus bëri që të grumbulloheshin 3.92 milionë euro nga biletat. Një ndeshje e shumëpritur që do të luhet dhe ndiqet në të gjithë botën, me 180 shtete që kanë të drejtën e transmetimit bëjnë me dije mediet italiane.

Lajme të tjera

Kategoria Superiore

Xhuliano Skuka nis aventurën e re në Francë, ku do të jetë pjesë e Metz. Sulmuesi dibran kaloi me sukses testet mjekësore mëngjesin e...

Kategoria Superiore

Big Brother Mania edhe në mbrëmjen gala “Më të mirët 2022”, që organizohet nga FSHF dhe Digitalb, dhe që po transmetohet në SportNews, teksa...

Premier League

Dëmtimi i Virgil Van Dijk është padyshim një lajm i keq për Jurgen Klopp, që sheh Liverpoolin e tij këtë sezon, shumë larg formës...

Francë

Transferimi i Xhuliano Skukës te Metz ishte padyshim më i bujshmi i këtyre viteve të fundit. Më i shtrenjti në historinë e kampionatit shqiptar....