Connect with us

Hi, what are you looking for?

Featured

Mbaron Kupa e Botës për Onana-n, portieri i Inter braktis Kamerunin dhe largohet nga Katar-i

Andre Onana do të largohet nga Katari. Portieri i Kamerunit u përjashtua nga ndeshja me Serbinë për arsye disiplinore.

Mosmarrëveshjet mes portierit dhe trajnerit Rigobert Song, bënë që ky i fundit ta linte lojtarin jashtë sifdës me Serbinë që u mbyll me barazimin 3-3.

Kjo situatë ka bërë që Onana të zgjedhë largimin nga vendi ku po zhvillohet Kupa e Botës, duke e braktisur skuadrën e tij.

Nga mediet italiane raportohet se në orët në vazhdin portiere do të largohet nga Katar-i, ndërsa më 2 dhjetor pritet të ribashkohet me skuadrën e Inter-it.

Lajme të tjera

Katar 2022

Lionel Messi rikthehet të flasë për triumfin e Argjentinës së tij në Botërorin Katar 2022. Në një intervistë të gjatë kapiteni i kombëtares albiceleste...

Kategoria Superiore

Vesel Limaj u largua nga Tirana drejt Rumanisë, duke ndërprerë me konsensus marrëdhënien me kampionët e Shqipërisë. Për SuperSport, futbollisti nga Malisheva i lindur...

Featured

Gjatë periudhës së merkatos, janë të shumta mundësitë që një lojtar të ndryshojë klub dhe fanellë. Mirëpo, edhe pse shumë të rrallë, ka nga...

Futboll

Portieri i Yeni Malatyaspor, Ahmet Eyup Turkaslan raportohet mes viktimave që humbën jetët nga tërmeti vdekjeprurës në Turqi. Lajmin tragjik e zyrtarizoi trajneri Yalmaz...