Connect with us

Hi, what are you looking for?

Europa League

“Mbetëm gjallë, do të japim jetën për të dërguar Juven në finale”

Goli i Federico Gattit në minutën e shtatë shtesë, evitoi humbjen e Juventusit në gjysmëfinalen e parë të Europa League.

Qendërmbrojtësi italian erdhi nga stoli dhe me kokë shënoi golin e barazimit 1-1. Rezultat që mban të hapur llogaritë e kualifikimit në finale.

24-vjeçari foli pas ndeshjes ndaj rekordmenëve të këtij kompeticioni, ku ndër të tjera tha: “Do të japim jetën në ndeshjen e kthimit.

Lexo edhe:

Na pret një duel i zjarrtë dhe i vështirë, duhet të luftojmë për çdo top për të siguruar kualifikimin në finale. Jemi gjallë, por duhet të jemi gati për takimin në Spanjë.

Na pret një sfidë e rëndësishme në fundjavë, ndërkohë që të enjten do të luajmë ndeshjen e sezonit”, u shpreh Gatti.

Sevilla-Juventus do të luhet të enjten e 18 majit në “Ramon Sanchez Pizjuan”, sfidë që do të transmetohet në SuperSport.

Lajme të tjera

Kombëtare

Emisioni Analizë Kuq e Zi, nën moderimin e Sokol xhihanit, publikoi sipas statistikave atë që konsiderohet si formacioni më i mirë i mundshëm i...

Kategoria Superiore

Tirana vijon përgatitjet për të kompletuar skuadrën në prag të turit eliminator të Conference League, teksa pas konfirmimit të trajnerit Orges Shehi në pankinë,...

Kombëtare

Shqipëria e minifutbollit shkruan historinë në Essen të Gjermanisë, duke e kaluar për herë të parë fazën e grupeve. Kuqezinjtë e trajnerit Irtan Sejko...

Featured

Lionel Messi refuzon Barcelonën. Ylli argjentinas ka marrë vendimin final për të ardhemn e tij, teksa ka zgjedhur të transferohet në Shtetet e Bashkuara...