Merkato

Mbetet 5 numri i shqiptarëve te Lokomotiva e Zagrebit, firmos edhe Tahiraj!

Shkon sërish në 5 numri i futbollistëve shqiptarë te Lokomotiva e Zagrebit. Largimet e Myrto Uzunit dhe Lirim Kastritit nga shitja e të cilëve, skuadra kryeqytetase arkëtoi rreth 4 milionë euro, janë zëvendësuar me Sherif Kallakun dhe sëfundmi me Francesco Tahirajn. 24-vjeçari shqiptar i cili ishte një lojtar i lirë pas largimit nga Hajduku i Splitit ka vendosur ta vazhdojë karrierën te Lokomotiva e Zagrebit me të cilët ka firmosur një kontratë afatgjatë. Tahiraj i cili shkëlqeu në futbollin slloven me Aluminij tashmë do të synojë të rigjejë vetën te Lokomotiva e shqiptarëve, pas eksperiencës së dështuar me Hajdukun e Spiltit. Te skuadra nga Zagrebi ai gjen edhe kuqezinjtë e tjerë si Indrit Tuci, Jon Mersinaj, Enis Çokaj dhe Sherif Kallakun duke e mbajtur të pandryshuar numrin e kolonisë së futbollistëve shqiptarë te kjo skuadër edhe për këtë sezon.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency