Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kategoria Superiore

Mbijetesa objektivi parësor, Kukësi hedh sytë edhe nga tregu dardan

Kukësi do të ketë një buxhet të reduktuar në sezonin e ri. Skuadra verilindore ka nisur nga puna me trajnerin Rrahman Hallaçi, i cili ka një numër lojtarësh të kufizuar.

Ndonëse në stërvitje prezent janë paraqitur shumë lojtarë për provë. Në të tilla rrethana, objektivi i deritanishëm për Kukësin do të jetë mbijetesa. Gjithmonë nëse nuk do të ketë investitor të rinj, që të sjellin të ardhura shtesë.

Lexo edhe:

Sa i takon merkatos, lëvizjet deri më tani kanë qenë me pikatore. Pasi ka rinovuar vetëm Altin Bytyçi dhe është arritur marrëveshja edhe me Vasilis Zogos.

Krahas tregut të huaj, te Kukësi kanë hedhur sytë edhe nga Kosova. Kampionat ku synojnë që të marrin disa elementë premtues për të ardhmen.

Një grek për skuadrën e Hallaçit, Kukësi siguron përforcimin e parë

Nën urdhrat e trajnerit Hallaçi janë vendosur disa lojtarë dardanë, të cilët do të testohen për pak ditë. Para se të vendoset për ta nëse do të jenë pjesë e verilindorëve.

Po ashtu në stërvitje është paraqitur dhe Arbër Basha. I cili do të jetë pjesë e kuksianëve në sezonin e ri. Sa i takon skuadrës që ka mbetur nga sezoni i fundit, pjesë janë Tafas, Bytyçi, Lamçe, Berisha, Mohmo, Abdou, Hasaj, Domi, Sula dhe Rashiti.

Lajme të tjera

Spanjë

Lajme të mira te Real Madrid. Në seancën e fundit stërvitore, organikës së trajnerit Carlo Ancelotti-t i është bashkuar edhe Vinicius Jr. Lexo edhe:...

Featured

Rubin Kazan u përball në transfertë me Baltika, në kuadër të javës së 18-të të Premier League-s ruse. Gjashtë minuta i kanë mjaftuar sulmuesit...

Serie A

Si mund të komunikosh me portierin dhe t’i japësh udhëzime taktike kur skuadra juaj është në fushë me dy lojtarë më pak, kur kanë...

Premier League

United mposhti 2-1 Chelsean në “Old Trafford”, në një sfidë të hapur dhe të mbushur plot raste. Skocezi Scott McTominay ishte heroi i vendasve...