Serie A

Mblidhet Liga e Serisë A, ka një datë të re për rifillimin e kampionatit

Seria A është ndërprerë për të paktën deri më 3 prill, me dekret të qeverisë italiane, ndërsa të 20 klubet pjesë e Ligës kryesore italiane, zhvilluan sot një video-konferencë, ku diskutuan për problematikat që po kalon futbolli në vend.

Kështu të 20 klubet vendosën unanimisht 9 majin si datën e fundit dhe më të mundshmen për të rinisur kampionatin, duke konfirmuar tezën se do të jetë e pamundur që të rivendoset normaliteti deri më 3 prill.

Paraprakisht duhet pritur edhe çfarë do të vendoset në mbledhjen e nesërme të UEFA-s, por klubet kanë diskutuar për përfshirjen e një rregulli të jashtëzakonshëm, që zgjat automatikisht kontratat e lojtarëve me klubet deri më 15 korrik, me qëllim që të mund të mbyllet sezoni normalisht.

Gjithashtu edhe sa u përket të drejtave televizive, pritet që me transmetuesit të rimodelohet kontrata në lidhje me datat dhe afatet e zhvillimit të ndeshjeve, për të lënë në fuqi të gjithë shumën e paracaktuar më herët dhe për të mos cënuar të ardhurat e klubeve.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency