Connect with us

Hi, what are you looking for?

FA Cup

“Mbrëmje e bukur”, rinisja dhe çlirimi i Brojës: Shpresoj të mos ndalëm më

Goli ndaj Prestonit, përveçse i bukur, ka një rëndësi të madhe për aspektin psikologjik të Armando Brojës.

Problemet fizike, kritikat dhe presioni u lanë pas në 2023. Vit i ri, fillim i ri. Edhe pse presioni e shoqëron gjithmonë një futbollist.

Sulmuesi e kishte të nevojshme të çlirohej, teksa tifozët shqiptarë shpresojnë që të shijojnë të tjerë gola në vazhdim nga Broja.

 

Me shpresën dhe besimin se do të jenë të shumtë. Me Chelsean, por sidomos me kombëtaren kuqezi.

Momente që të lumturojnë dhe të sjellin buzëqeshje në fytyrë. Shumë njerëz nuk i shohin ditët e këqija.

Lexo edhe:

Të gjithë presin të shënosh në çdo ndeshje, presion i madh. Nuk është e lehtë të mos shënosh…

Tentoj t’i lë pas ditët e këqija, mundohem të shikoj përpara për ato të mirat. Dhe sonte ishte një mbrëmje e tillë.

Jam shumë i emocionuar dhe i lumtur. Shpresoj të shënoj të tjerë gola“, u shpreh 22-vjeçari nga Malësia e Madhe.

 

Lajme të tjera

Formula 1

Homoseksualiteti i deklaruar nga Ralf Schumacher ka qenë një nga temat e diskutuara në konferencën për shtypin të FIA-s, këtë të enjte, në Çmimin...

Futboll

Trajneri i Fenerbahçes, Jose Mourinho është shumë i fokusuar në merkato, për ta përforcuar skuadrën e tij që të jetë sa më konkurruese jo...

Serie A

Në ditën e prezantimit të Thiago Mottës si trajneri i ri i Juventusit foli edhe Cristiano Giuntoli. Drejtori teknik i bardhezinjve e nisi me...

Gjermani

Bayer Leverkusen ka zyrtarizuar këtë të enjte transferimin e Martin Terrier. 27-vjeçari vjen nga skuadra franceze e Rennes dhe ka firmosur për pesë sezone...