Futboll

Mbrëmje Superkupash/ Barça kërkon finalen, Pochettino do trofeun e parë me PSG-në

E mërkura në Supersport do të ketë hapësira edhe për futbollin spanjoll, pasi në orën 21:00 do të vijë sfida Real Sociedad – Barcelona, e vlefshme për gjysmëfinalen e Superkupës së Spanjës.

Pasi dështuan në të gjithë kompeticionet ku morën pjesë sezonin e kaluar, katalanët kanë Superkupën shansin e vetëm për të marrë një trofe, që do të shërbente për të rritur moralin e skuadrës dhe trajnerit Koeman, që u ul në pankinë vetëm në fillim të këtij sezoni.

Skuadra që do të fitojë sonte, do të sigurojë kalimin në finale, aty ku do të përballet me fituesen e çiftit Real Madrid – Athletic Bilbao, ndeshje që do të luhet nesër në mbrëmje, ndërsa finalja e kompeticionit është programuar për në fundjavë.

Mbrëmjen e sotme do të luhet edhe Superkupa e Francës, trofe që do të diskutohet mes Paris Saint Germain dhe Marseille. Sezoni i kaluar në Francë u ndërpre para kohe për shkak të pandemisë dhe nuk rifilloi më, ndaj finalja e Superkupës do të diskutohet mes PSG-së si fituese në tavolinë e titullit kampion dhe Marseille, që ishte në vendin e dytë në renditje në momentin e ndërprerjes së kampionatit.

Trajneri Maurizio Pochettino mori drejtimin e kryeqytetasve vetëm në fillim të këtij muaji, por sot ka një shans të artë për ta nisur mbarë eksperiencën te PSG-ja, nëse ia del të fitojë trofeun e Superkupës.

Kjo është hera e dytë pas vitit 2000, që dy skuadrat përballen për finalen e Superkupës, pasi më herët kanë diskutuar këtë trofe në 2010-ën dhe pas një barazimi pa gola, ndeshjen e fitoi Marseille me penallti.

Megjithatë përballjet e fundit në kampionat flasin dukshëm në favor të kryeqytetasve, që janë pretendentët kryesorë për të fituar edhe sonte, ndonëse Pochettino do të duhet të bëjë llogaritë me mungesën e shumë yjeve.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency