Connect with us

Hi, what are you looking for?

Carabao Cup

Mbrëmje surprizash në EFL Cup, eliminohen tre “big”-ët londinezë

EFL Cup prodhon surpriza që në raundin e 1/16-ave, pasi tre skuadrat më të mëdha të Londrës, Chelsea, Tottenham e Arsenal i kanë dhënë lamtumirën, duke u eliminuar shumë herët.

Blutë e Londrës patën një trasnfertë të vështirë përballë Manchester City-t dhe rezistuan vetëm në pjesën e parë, ndërsa më pas pësuan dy gola, duke u eliminuar. Titullar në këtë takim ishte edhe Armando Broja, që nuk arriti të lërë gjurmë.

Zhgënjeu edhe Arsenali, që u mposht në shtëpi me rezultatin 1-3 nga Brightoni i De Zerbit dhe i dha lamtumirën EFL-së, ndërsa Tottenhami i Antonio Contes u mposht 2-0 nga Nottingham Forest, duke mbyllur rrugëtimin që në këtë fazë.

Vuajti jo pak edhe Liverpooli, që nuk shkoi dot përtej barazimit pa gola ndaj Derby Countit, ndërsa nga pika e penalltive “the reds” fituan 3-2 dhe siguruan kualifikimin.

Rezultatet e mbrëmjes:

 8′ – Armando Broja jep shkëndijën e parë të rrezikshme te Chelsea. Sulmuesi shqiptar merr një top në gjysmëfushën e Man. Cityt, lirohet dhe godet nga distanca, por shumë larg kuadratit…

Formacionet zyrtare:

Lajme të tjera

Kategoria Superiore

Xhuliano Skuka nis aventurën e re në Francë, ku do të jetë pjesë e Metz. Sulmuesi dibran kaloi me sukses testet mjekësore mëngjesin e...

Kategoria Superiore

Big Brother Mania edhe në mbrëmjen gala “Më të mirët 2022”, që organizohet nga FSHF dhe Digitalb, dhe që po transmetohet në SportNews, teksa...

Premier League

Dëmtimi i Virgil Van Dijk është padyshim një lajm i keq për Jurgen Klopp, që sheh Liverpoolin e tij këtë sezon, shumë larg formës...

Francë

Transferimi i Xhuliano Skukës te Metz ishte padyshim më i bujshmi i këtyre viteve të fundit. Më i shtrenjti në historinë e kampionatit shqiptar....