Futboll

“Mbret” i Afrikës me 3 çmime, Milani mirëpret mesfushorin algjerian

Algjeria ia doli të triumfojë në Kupën e Afrikës, pas fitores minimale 1-0 në finalen përballë Senegalit në Kajro, ndërsa mesfushori 21-vjeçar Ismael Bennacer ishte lideri i skuadrës në këtë kompeticion.

Mesfushori që shkëlqeu me Empolin në pjesën e dytë të sezonit dhe që është vetëm një hap larg firmës me Milanin, pati festë të trefishtë mbrëmjen e djeshme, pasi përveç titullit kampion të Afrikës, mori edhe çmimet “Futbollisti më i mirë” dhe “Futbollisti i ri më i mirë”.

“Një aventurë e paharrueshme, në krah të njerëzve të mëdhenj. Faleminderit të gjithëve që kanë kontribuuar për këtë sukses, nga afër e nga larg”, shkroi në rrjetet sociale mesfushori i talentuar algjerian.

Javën e ardhshme Bennacer pritet të mbërrijë në Milano, ku edhe do të nënshkruajë një kontratë 5-vjeçare me pagë 1.5 milionë euro në vit, me Milanin, ndërsa në arkat e klubit të Empolit do të shkojnë 16 milionë euro.

Vetëm pasi të jetë bërë zyrtarisht një futbollist i kuqezinjve, mesfushori 21-vjeçar do të nisë pushimet, për t’u rikthyer nën urdhrat e trajnerit Giampaolo në javën e dytë të gushtit.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency