Connect with us

Hi, what are you looking for?

Spanjë

“Mbreti Luan” tërhiqet nga futbolli, “var këpucët në gozhdë” në moshën 37-vjeçare!

Fernando Llorente e mbyll me futbollin e luajtur teksa tërhiqet nga fushat e blerta në moshën 37-vjeçare. “Mbreti Luan” ashtu siç njihet në Spanjë luajti së fundmi me Eibar, por në këtë sezon mbeti pa skuadër dhe në fund vendosi të mos i rikthehet më profesionin të tij. Karriera e Llorentes ka qenë mjaft e pasur duke qenë se është aktivizuar me klube prestigjioze në Spanjë, Itali apo edhe Angli.

Juventus, Sevilla, Napoli, Tottenham janë disa nga klubet në të cilat spanjolli ka lënë gjurmët e tij, por sigurisht një vend më special mban Athletic Bilbao.

Klubi bask ishte ekipi i parë për Llorenten dhe ai që e promovoi në skenat e mëdha europiane, teksa për baskët, sulmuesi numëroi 262 prezenca duke shënuar edhe 85 gola teksa u shndërrua në një idhull të tifozerisë.

Lajme të tjera

Merkato

Bento Matheus Krepski pritet të jetë një nga përforcimet e Interit gjatë merkatos verore. Kampionët e Italisë kanë përzgjedhur 24-vjeçarin brazilian si portierin e...

La Liga

Xavi rrezikon shkarkimin nga posti i trajnerit të Barcelonës sapo të mbyllet sezoni. Deklarata e fundit ka sjellë shqetësim në klub, teksa është pritur...

Itali

Orë vendimtare për Interin. Të hënën e 20 majit skadon huaja që fondi “Oaktree” i ka dhënë numrit një të zikaltërve në vitin 2021....

Ligue 1

Milan Skriniar zgjodhi të thyejë raportet e tij me Interin dhe tifozerinë zikaltër, për t’u transferuar një vit më parë te Paris Saint Germain...