Futboll

Mbrojtësi anglez: Shfaqjet raciste po më nxisin të lë futbollin para kohe

Ylli i kombëtares angleze dhe klubit të Tontehamit është lodhur nga politika e cunguar në marrjen e masave ndëshkimore kundrejt diskriminimit dhe racizmit që përjetojnë lojtarët në fushën e blertë dhe pret me padurim t’i japë fund futbollit të luajtur për të shpëtuar nga ky realitet.

Danny Rose, mbrojtësi i Spursave, nuk nguron të shprehet se është aq i mbushur emocionalisht nga këto episode të shpeshta që prevalojnë në futbollin modern, sa që po mendon që tani të varë këpucët në gozhdë pikërisht për të arsye.

28-vjecari provoi një abuzim të tillë nga fansat e Malit të Zi gjatë kualifikueseve të Euro 2020, me kombëtaren e vogël ballkanike që tani është duke u hetuar nga UEFA.

“Jam ngopur me pisllëqe të tilla. Personalisht jam në një luftë me veten, nga njëra anë mendoj që më kanë mbetur edhe 5-6 vjet aktivitet në karrierë, por nga ana tjetër pres me padurim t’i jap fund karrierës, për të mos përjetuar me kurrë situata të tilla kaq degraduese. Jam i sinqertë në artikulimin tim, kështu e mendoj edhe pse dua shumë që të vijoj të shijoj gjithë magjinë e këtij sporti, ky realitet më bëhet një pengesë e madhe. Për më tepër ndihem shumë i indinjuar nga politika e përdorur nga qeveritë e futbollit dhe mos reagimi i këtyre organeve kompetente, pasi edhe në rastet kur ato kanë vepruar, masat ndëshkimore kanë qenë paradoksalisht shumë të lehta krahasuar me dëmin e shkaktuar. Të paguash vetëm disa para për skenat raciste nuk është ndëshkimi i duhur. Me duket më shumë si një farsë e gjitha kjo”, tha Danny Rose.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency