Serie A

Mbrojtësi brazilian bind Romën, rinovon kontratën deri në 2025-ën

Roger Ibanez iu bashkua Romës janarin e vitit të kaluar dhe I mjaftuan pak më shumë se një vit për të bindur verdhekuqtë t’i rinovojnë kontratën, tashmë me afat më të gjatë dhe me terma ekonomikë shumë më të larta.

Kështu mbrojtësi 22-vjeçar ka firmosur sot kontratën e re, që do ta mbajë të lidhur me verdhkuqtë deri në verën e 2025-ës, ndërsa detajet e pagës së re nuk bëhen të ditura.

Ibanez është shndërruar në një titullar te Roma e Fonsecës dhe në një vit numëron 36 paraqitje në të gjitha kompeticionet, ndërsa pas firmës mbi kontratën e re, nuk e fshehu kënaqësinë për rinovimin.

“Ky rinovim është shumë i veçantë për mua, pasi kam punuar shumë që të meritoj fanellën verdhekuqe. E di që duhet të punoj shumë për t’u rritur akoma, por jam i sigurt se do të jap gjithmonë maksimumin për fanellën e Romës”, deklaroi Ibanez.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency