Connect with us

Hi, what are you looking for?

Angli

Mbrojtësi francez “braktis” sfidën me Southampton, gati transferimi te Chelsea

Chelsea është shumë pranë transferimit të Wesley Fofana.

Mbrojtësi francez ka deklaruar hapur dëshirën e tij për t’u transferuar në Londër dhe tashmë ka filluar të lëviz konkretisht.

Fofana i ka bërë me dija skuadrës dhe trajnerit Rodgers se nuk dëshiron të grumbullohet për sfidën e të shtunës ndaj Southampton.

Ky vendim vjen pikërisht në një koment ku negociatat e agjentit dhe lojtarit me Chelsea-n kanë avancuar ndërsa me Leicester janë “ftohur” totalisht.

Tani, pritet vetëm konfirmimi i “dhelprave”, që deri tani kanë bërë një rezistencë të fortë, por duket se ka ardhur momenti për t’u dorëzuar dhe për të hapur krahun.

Lajme të tjera

Champions League

Me një barazim spektakolar 3-3, Manchester City merr një farë avantazhi ndaj Realit të Madridit, duke qenë se sfidën e kthimit do ta luajë...

Premier League

Armando Broja mund të përdoret nga Chelsea për të balancuar financat, duke u nxjerrë në shitje. Blutë kanë shpenzuar shuma marramendëse në sesionet e...

Champions League

E cilësuar si një finale e parakohshme Real Madrid-Manchester City rezultoi e tillë edhe në aktin e parë çerekfinal të Ligës ss Kampionëve. Në...

Kosovë

Gafë e pafalshme e Arijanet Muric në Premier League. Portieri titullar i Kosovës, pjesë e Burnleyt në kampionatin më të bukur në botë, i...