Connect with us

Hi, what are you looking for?

Champions League

Mbrojtësi i Chelsea-t beson te përmbysja: Kualifikohemi ndaj Realit

Mbrojtësi i Chelsea-t beson te përmbysja
Mbrojtësi i Chelsea-t beson te përmbysja

Chelsea u mposht 2-0 në “Santiago Bernabeu” nga Reali i Madridit, duke minimizuar shanset për të avancuar në gjysmëfinalet e Ligës së Kampionëve. Megjithatë në kampin blu të Londrës ka një futbollist që beson.

Është mbrojtësi francez, Wesley Fofana, i cili ka vlerësuar maksimalisht paraqitjen e skuadrës në Madrid dhe shprehet optimist se me ndihmën e tifozëve, mund të realizohet përmbysja e madhe javën e ardhshme në “Stamford Bridge”.

Lexo edhe:

“Ishte një mbrëmje e vështirë dhe sigurisht që rezultat i vështirëson përmbysjen,. Megjithatë unë besoj te cilësitë tona dhe me ndihmën e stadiumit, do të provojmë të bëjmë mrekullinë të martën e ardhshme”, deklaroi Fofana.

Franck Lampard e ka nisur me dy humbje aventurën e tij te Chelsea, ku u rikthye një javë më parë për të marrë vendin e Graham Potter, i cili u shkarkua gjithashtu për rezultate negative.

Lajme të tjera

Futboll

Skuadra e Mechelen, e drejtuar nga Besnik Hasi, rikthehet tek fitorja në kampionat belg në play off-in e grupit të Conference League. Pas humbjes...

Premier League

Armando Broja mund të përdoret nga Chelsea për të balancuar financat, duke u nxjerrë në shitje. Blutë kanë shpenzuar shuma marramendëse në sesionet e...

La Liga

Që kur Xavi Hernandez njoftoi se do të largohej nga Barcelona në fund të sezonit, gjërat kanë filluar të shkojnë më mirë te “Blaugrana”....

Futboll

Fernando Santos nuk është më trajner i Beshiktashit, ka bërë të ditur klubi nga Stambolli këtë të shtunë. Vendimi u mor pas barazimit (1-1)...