Connect with us

Hi, what are you looking for?

Conference League

Mbrojtësi i Greqisë dhe një talent nga Boca, rivalët e Vllaznisë dhe Dritës forcojnë prapavijën

Vllaznia dhe Drita zhvilluan ndeshje pozitive në ruandin e dytë të Conference League, sidomos skuadra dardane. Kuqeblutë e Josës frenuan në një barazim 1-1 Universitatea Craiova në një “Loro Boriçi” të zjarrtë, duke siguruar një rezultat që jep moral dhe besim për një tjetër sfidë të madhe në Rumani, dhe pse jo kalimin në turin e tretë.

Ndërkohë, Drita vijon të tregojë forcën e saj në kompeticionet europiane. Gjilanasit e Nuhiut befasuan belgët e Royal Antwerp në një barazim të bardhë në tokën belge në takimin e parë. Dy kundërshtarët e ekipeve shqiptare janë përforcuar përpara sfidave të kthimit, që do të luhen të enjten e 28 korrikut.

Universitatea Craiova ka firmosur për dy vite me Kyriakos Papadopoulos, qendërmbrojtësin e njohur, i cili numëron 35 ndeshje dhe 4 gola me kombëtaren greke. 30-vjeçari ishte pjesë e Atromitos në sezonin e fundit, teksa ka luajtur më parë me skuadra si Leverkusen, Schalke 04, Leipzig, Hamburger dhe Olympiacos.

Gjatë kohës që luante në Bundesliga, Papadopoulos u kërkua nga klube si Milani dhe Liverpooli. Ndërkohë, Royal Antwerp ka përforcuar mbrojtjen me një futbollist latin, pjesë e Argjentinës U20.

Klubi belg ka firmosur për 5 vite me Gaston Avila, i cili vjen nga Boca Juniors. 20-vjeçari aktivizohet në qendër dhe në krahun e majtë të prapavijës, ndërkohë që kjo është aventura e parë europiane për të.

TESTONI NJOHURITË TUAJA RRETH PREMIER LEAGUE

QUIZ/ Premier League 2021-2022 – Sa mirë e kujtoni sezonin që sapo u mbyll?

Lajme të tjera

Merkato

Bento Matheus Krepski pritet të jetë një nga përforcimet e Interit gjatë merkatos verore. Kampionët e Italisë kanë përzgjedhur 24-vjeçarin brazilian si portierin e...

La Liga

Xavi rrezikon shkarkimin nga posti i trajnerit të Barcelonës sapo të mbyllet sezoni. Deklarata e fundit ka sjellë shqetësim në klub, teksa është pritur...

Itali

Orë vendimtare për Interin. Të hënën e 20 majit skadon huaja që fondi “Oaktree” i ka dhënë numrit një të zikaltërve në vitin 2021....

Ligue 1

Milan Skriniar zgjodhi të thyejë raportet e tij me Interin dhe tifozerinë zikaltër, për t’u transferuar një vit më parë te Paris Saint Germain...