Connect with us

Hi, what are you looking for?

Itali

Mbrojtësi i Interit “pendohet”, nis punën për rinovimin e kontratës

Denzel Dumfries bën “prapa-kthehu”.

Holandezi i ka kërkuar menaxherit të tij që të rinis diskutimet me Interin sa i përket rinovimit.

Lexoni edhe:

27-vjeçari kishte bllokuar këtë proces pak kohë më parë, teksa “zikaltërit” nisën kërkimet për zëvendësuesin e tij.

Por, mediet italiane kanë raportuar se palët tani do të diskutojnë për rinovimin e kontratës aktuale që skadon në qershor 2025.

Dumfries këtë sezon ka arritur të shënojë 3 gola dhe ka dhuruar 5 asistime në 23 paraqitje në total.

Lajme të tjera

Futboll

Skuadra e Mechelen, e drejtuar nga Besnik Hasi, rikthehet tek fitorja në kampionat belg në play off-in e grupit të Conference League. Pas humbjes...

Futboll

Fernando Santos nuk është më trajner i Beshiktashit, ka bërë të ditur klubi nga Stambolli këtë të shtunë. Vendimi u mor pas barazimit (1-1)...

La Liga

Që kur Xavi Hernandez njoftoi se do të largohej nga Barcelona në fund të sezonit, gjërat kanë filluar të shkojnë më mirë te “Blaugrana”....

Kosovë

Gafë e pafalshme e Arijanet Muric në Premier League. Portieri titullar i Kosovës, pjesë e Burnleyt në kampionatin më të bukur në botë, i...