Bundesliga

Mbrojtësi i jep fund me Bayern Munich, bavarezët në garë për lojtarin e Chelsea

Niklas Sule ka vendosur të mos rinovojë kontratën me Bayern Munich. Mbrojtësi është pjesë e bavarezëve prej vitit 2017 ndërsa është shndërruar në një pikë të rëndësishme të prapavijës së rekordmenëve gjermanë.

Megjithatë, 26-vjeçari dhe Bayern nuk kanë gjetur dakordësinë mbi rinovimin dhe në verën e ardhshme ish-futbollisti i Hoffenheim do të jetë i lirë për të zgjedhur një tjetër destinacion. Sakaq, bavarezët nuk po qëndrojnë duarkryq në këtë pikë, teksa kërkojnë të marrin të gjitha masat e nevojshme për ta zëvendësuar në mënyrën e duhur Sulen.

I preferuari i Bayern Munich është Andreas Christenssen, me danezin që gjithashtu është lakuar më parë edhe për një kalim te Barcelona teksa katalanasit do të provojnë sërish në verë.

Të Fundit

EVENTET NË SUPERSPORT

Premier League 2022/2023

PWDLGFGADifPts
1Manchester City
2
2
0
0
6
0
+6
6
2Arsenal
2
2
0
0
6
2
+4
6
3Brentford
2
1
1
0
6
2
+4
4
4Tottenham Hotspur
2
1
1
0
6
3
+3
4
5Newcastle United
2
1
1
0
2
0
+2
4
6Leeds United
2
1
1
0
4
3
+1
4
7Chelsea
2
1
1
0
3
2
+1
4
8Brighton & Hove Albion
2
1
1
0
2
1
+1
4
9Aston Villa
2
1
0
1
2
3
-1
3
10Nottingham Forest
2
1
0
1
1
2
-1
3
11AFC Bournemouth
2
1
0
1
2
4
-2
3
12Liverpool
2
0
2
0
3
3
0
2
13Fulham
2
0
2
0
2
2
0
2
14Wolverhampton Wanderers
2
0
1
1
1
2
-1
1
15Leicester City
2
0
1
1
4
6
-2
1
16Crystal Palace
2
0
1
1
1
3
-2
1
17Southampton
2
0
1
1
3
6
-3
1
18Everton
2
0
0
2
1
3
-2
0
19West Ham United
2
0
0
2
0
3
-3
0
20Manchester United
2
0
0
2
1
6
-5
0


To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency