Connect with us

Hi, what are you looking for?

Legjionarët

Mbrojtësi i kombëtares protagonist në Rumani, sërish në formacionin e javës

Mbrojtësi i kombëtares protagonist në Rumani
Mbrojtësi i kombëtares protagonist në Rumani

Mbrojtësi i majtë i Kombëtares Shqiptare, Naser Aliji është përshtatur më së miri te rumunët e Voluntarit, ku u transferua verën e kaluar dhe deri tani ka luajtur plot 29 ndeshje.

Aliji u bë protagonist në ndeshjen e fundit të skuadrës së tij, atë ndaj Craiovës, duke marrë pjesë në mënyrë vendimtare, në të tre golat e shënuar në barazimin 3-3 në transfertë.

 

Lexo edhe:

Mbrojtësi shqiptar shënoi golin e parë për Voluntarin dhe asistoi dy të tjerët, duke ndihmuar skuadrën të marrë një pikë në këtë takim, teksa falë paraqitjes fantastike, u përfshi edhe në formacionin më të mirë të javës.

Aliji 29-vjeçar numëron 13 ndeshje me Kombëtaren Shqiptare, por mungon në grumbullim që prej 2019-ës. Gjithsesi fakti që po luan rregullisht dhe ka gjetur formën më të mirë në Rumani, mund të ndikojë që trajneri Sylvinho ta ketë në listën e tij për ndeshjet e ardhshme.

Lajme të tjera

Spanjë

Lajme të mira te Real Madrid. Në seancën e fundit stërvitore, organikës së trajnerit Carlo Ancelotti-t i është bashkuar edhe Vinicius Jr. Lexo edhe:...

Featured

Rubin Kazan u përball në transfertë me Baltika, në kuadër të javës së 18-të të Premier League-s ruse. Gjashtë minuta i kanë mjaftuar sulmuesit...

Serie A

Rinovimi i Denzel Dumfries me Interin komplikohet ndjeshëm, teksa palët duket se po shkojnë drejt një divorci në fund të sezonit. Kontrata e holandezit...

Euro 2024

Pasi mësoi kundërshtarët e fazës në grupe të Euro 2024, aty ku do të përballet me Spanjën, Kroacinë dhe Italinë në Grupin B, Shqipëria...