Futboll

Mbrojtësi i Kosovës nënshkruan kontratë tre vjeçare me Interin

Andi Hoti nënshkruan kontratën e parë profesioniste. Qendërmbrojtësi 18-vjeçar nga Kosova, i cili po stërvitet nën urdhrat e Simone Inzaghit te Interi, ka nënshkruar një kontratë 3-vjeçare me klubin zikaltër.

Futbollisti ka rreth 18 muaj që është transferuar në Milano dhe gjatë kësaj kohe është aktivizuar si për Interin U17 ashtu edhe për U19-ën, teksa në përgatitjet para-sezonale është grumbulluar nga Inzaghi në skuadrën e parë.

Lajmin për rinovimin e dha vetë futbollisti në rrjetet sociale, ku postoi foto e video nga momenti i firmës mbi kontratë dhe nuk e fshehu kënaqësinë që nënshkruan për herë të parë si profesionist.

“I lumtur dhe krenar që kam nënshkruar kontratën e parë si profesionist me Interin, deri në 2024-ën. Dua të falënderoj familjen dhe menaxherët e mi për mbështetjen në arritjen e një tjetër hapi”, shkroi Hoti në rrjetet sociale.

Futbollisti ka lindur në Zvicër, por me prindër shqiptarë dhe ka zgjedhur të përfaqësojë Kosovën në arenën ndërkombëtare, teksa deri tani numëron dy ndeshje me përfaqësuesen U17 të Dardanëve dhe në shtator pritet t’i bashkohet U21-shit.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency