Serie A

Mbrojtësi i Lazios imiton Suarez, Gjykata Sportive e pezullon dhe e gjobit

Më tepër se 6 vite më parë sulmuesi Luis Suarez kafshoi në fushë mbrojtësin Giorgio Chiellini në një ndeshje në Kupës së Botës mes Uruguajit dhe Italisë, fituar minimalisht 1-0 nga amerikano-latinët, ndërsa gjesti bëri xhiron e botës.

Për të parë të njëjtën skenë u desh të vinte mbrëmja e djeshme ku në përballjen mes Lecces dhe Lazios, mbrojtësi spanjoll i bardhekaltërve Patricio Gabarron, i njohur ndryshe si Patric, humbi toruan dhe i nguli dhëmbët në krah futbollistit të Lecces, Giulio Donati.

Episodi u regjistrua në minutat shtesë të takimit, kur rezultati ishte 2-1 për vendasit, ndërsa pas sinjalizimeve të ardhura nga VAR, arbitri kryesor i takimit ndëshkoi me karton të kuq mbrojtësin spanjoll dhe e dërgoi para kohe në dhomat e zhveshjes.

Megjithatë Patric nuk ia hodhi me kaq, sepse Gjykata Sportive e Serisë A mori në shqyrtim rastin dhe vendosi të pezullojë me 4 javë mbrojtësin spanjoll, si dhe ta gjobisë me 10 mijë euro për gjestin aspak sportiv.

Edhe vetë mbrojtësi i Lazios është penduar për çfarë bëri në “Via Del Mare” të Lecces, pasi vendosi t’i kërkojë menjëherë falje Giulio Donatit nëpërmjet një postimi në Instagramin e tij personal.

“Giulio Donati të kërkoj ndjesë për gjestin që bëra, ishte mungesë kthjelltësie. Për më tepër të uroj shumë fat ty dhe skuadrës tënde për pjesën e mbetur të kampionatit”, shkroi Patric në Instagramin e tij.

“Janë gjëra që në raste të tensionit të lartë edhe ndodhin, por kur tjetri e kupton gabimin dhe kërkon falje, gjithçka mbetet në fushën e lojës, pa pasur vend për mllefe”, tha mbrojtësi i Lecces në përgjigjen e tij.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency