Connect with us

Hi, what are you looking for?

Itali

Mbrojtësi i nënshtrohet operacionit, rikthehet në vitin 2023

REGGIO NELL'EMILIA, ITALY - AUGUST 30: Alessandro Florenzi of AC MIlan walks off injured during the Serie A match between US Sassuolo and AC MIlan at Mapei Stadium - Citta' del Tricolore on August 30, 2022 in Reggio nell'Emilia, Italy. (Photo by Alessandro Sabattini/Getty Images)

Alesandro Florenzi pësoi një dëmtim të rëndë në ndeshjen ndaj Sassuolos në kampionat më datë 30 shtator. Mbrojtësi nuk mundi t’i shpëtonte ndërhyrjes kirurgjikale të cilën në fakt e ka kryer mëngjesin e së enjtes nga profesori Lasse Lempainen në Finlandë.

Operacioni për fatin e mirë të lojtarit përfundoi me sukses ndërsa 31-vjeçari tashmë do të startojë fazën e rikuperimit e cila në fakt parashikohet të jetë e gjatë.

Në njoftimin zyrtar, Milan lajmëron se Florenzi pritet të rikthehet vetëm në vitin 2023, pasi do të duhen të paktën pesë muaj që mbrojtësi të marrë veten. Një humbje e madhe për kuqezinjtë, por një lajm i keq edhe për vetë Florenzin i cili gjatë karrierës së tij nuk ka pasur aspak fat me dëmtimet.

Lajme të tjera

Champions League

Manchester City dështoi te penalltitë përballë Realit të Madridit, duke i thënë lamtumirë Champions League. Rrugëtimi i kampionëve në fuqi u mbyll në çerekfinale,...

Eredivisie

Lajm i keq për tifozët e Vitesses, skuadër e Eredivisies. Përmes një njoftimi zyrtar për shtyp, KNVB (d.m.th. Federata Holandeze e Futbollit) njoftoi se...

Featured

Aksionet e familjes Halili te Tirana dalin në shitje. Zyra e Përmbarimit privat Albase ka shpallur daljen në ankand të 66% të aksioneve të...

Lajme

Një thashethem i bujshëm po mbush mediat rozë në Itali, teksa këtë herë protagonistë janë mesfushori amerikan i Juventusit, Weston McKennie dhe motra e...