Bundesliga

Mbrojtësi i Paderbornit me Coronavirus, Gjasula do të bëjë testin

Tani edhe Bundesliga ka futbollistin e saj të parë bartës të Coronavirusit. Bëhet fjalë për mbrojtësin e Paderbornit, Luca Kilian, i cili rezultoi pozitiv me virusin famëkeq.

Njoftimi u bë nga vetë klubi i elitës së futbollit gjerman, ku luan futbollisti i Kombëtares së Shqipërisë, Klaus Gjasula. Trajneri Steffen Baumgart kishte marrë më parë përgjigje negative, por nuk ndodhi kështu me djaloshin 20-vjeçar gjerman.

Këtë të shtunë, lojtarët dhe të gjithë anëtarët e ekipit të Paderbornit do t’i nënshtrohen testit të Coronavirusit.

“Shëndeti i lojtarëve dhe punonjësve tanë vazhdon të jetë përparësi absolute,” – tha drejtuesi i lartë i Paderbornit, Martin Przondziono. – “Ne do të bëjmë gjithçka që mundemi për ta mbajtur sëmundjen brenda kufijve dhe për t’u siguruar lojtarëve dhe punonjësve tanë kujdesin dhe mbështetjen më të mirë të mundshme mjekësore”.

Paderborni duhej të luante në fushën e Fortuna Düsseldorf, të premten në mbrëmje, por ndeshja u anulua sikurse ndodhi me të gjitha sfidat e tjera të Bundesligës këtë fundjavë.

 

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency