Connect with us

Hi, what are you looking for?

Itali

Mbrojtësi mbërrin në Milano, Inter prezanton përforcimin e tretë

Yann Bisseck është emri i tretë që bëhet pjesë e Inter në këtë merkato të verës pas Marcus Thuram dhe Davide Frattesi. Mbrojtësi vjen si një përforcim nga radhët e danezëve të Aarhus teksa kartoni i gjermanit i kushtoi arkave të klubit italian shtatë milionë euro, para që do të paguhen të ndara në dy këste.

Lexo edhe:

Bisseck ka firmosur një kontratë deri në vitin 2028 me Interin në fjalët e tij të para si lojtar zikaltër, mbrojtësi u shpreh se është gati dhe i lumtur për aventurën më të re në karrierën e tij. Bisseck është një lojtar i konsideruar me të ardhme të madhe dhe së fundmi ishte pjesë e Gjermanisë U21 në kmapionatin europian për të rinjtë, madje duke mbajtur edhe shiritin e kapitenit te “panzerat”.

Ndërkohë, në sezonin e fundit me Aarhus, Bisseck regjistroi 35 ndeshje duke shënuar edhe pesë gola.

Lajme të tjera

Spanjë

Lajme të mira te Real Madrid. Në seancën e fundit stërvitore, organikës së trajnerit Carlo Ancelotti-t i është bashkuar edhe Vinicius Jr. Lexo edhe:...

Featured

Rubin Kazan u përball në transfertë me Baltika, në kuadër të javës së 18-të të Premier League-s ruse. Gjashtë minuta i kanë mjaftuar sulmuesit...

Serie A

Rinovimi i Denzel Dumfries me Interin komplikohet ndjeshëm, teksa palët duket se po shkojnë drejt një divorci në fund të sezonit. Kontrata e holandezit...

Euro 2024

Pasi mësoi kundërshtarët e fazës në grupe të Euro 2024, aty ku do të përballet me Spanjën, Kroacinë dhe Italinë në Grupin B, Shqipëria...