Connect with us

Hi, what are you looking for?

Bundesliga

Mbrojtësi s’e bind, Matthaus: I pasigurt, jo në nivelin e Bayernit

Bayern Munchen ka një potencial të madh në aspektin ofensiv, por reparti i mbrojtjes nuk po tregohet në nivelin e duhur. Me bavarezët që kanë pësuar 12 gola deri tani.

6 në 6 takimet e Bundesligës, 3 në finalen e humbur në Superkupë ndaj Leipzigut. Dhe 3 kundër Manchester United në Champions League.

Lexoni edhe:

Legjenda e Bayern Munchen, Lothar Matthaus ka kritikuar Min-jae Kim, për kartonin e të cilit rekordmenët gjermanë paguan 50 mln euro në arkat e Napolit.

Kim nuk është ende aty ku shpresonim të ishte. Ai është një faktor pasigurie te Bayerni, i duhet akoma kohë për t’u përshtatur në Bundesliga.

Nuk kam asgjë personale ndaj lojtarit, por ai nuk është ende në lartësinë e pritshmërive”, u shpreh Matthaus në lidhje me 26-vjeçarin nga Koreja e Jugut.

Probleme kanë shfaqur edhe Upamecano dhe De Ligt, dhe drejtuesit e Bayernit po synojnë të rikthejnë Jerome Boateng. I cili qëndron pa skuadër prej verës.

35-vjeçari kaloi 10 vite me fanellën bavareze, duke fituar në total 22 trofe gjatë aventurës me skuadrën më të fortë në Gjermani.

Lajme të tjera

Euro 2024

Shqipëria do të luajë në datën 26 mars një ndeshje miqësore ndaj përfaqësues së Zvicrës, lajm që u zbulua në emisionin “ELITE SHOW”. Çdo...

Kombëtare

Italia kampione në fuqi e Europës, do ta nisë Europianin e 2024-ës pikërisht përballë Shqipërisë në “Dortmund, mbrëmjen e 15 qershorit, teksa kreu i...

Futboll

Dani Alves akuzohet për sulm seksual për përdhunimin e dyshuar të një vajze në klubin e natës Sutton, në Barcelonë, më 30 dhjetor të...

Euro 2024

Një prapaskenë interesante edhe zbuluar në emisionin “ELITE SHOW”, çdo të hënë në SportNews (21:00), që ka lidhje me Luka Modric dhe Jahmir Hykën....