Connect with us

Hi, what are you looking for?

Itali

Mbrojtësi shqiptar “kërcënon “Juventus: Qyteti do të “vishet” me ngjyrat tona

Mërgim Vojvoda dhe Torino përgatiten për ndeshjen e fundjavës në Serie A. Dhe, në fakt nuk bëhet fjalë për një përballje të zakonshme, pasi Torino zbret në Allianz Stadium për të sfiduar rivalët e qytetit, Juventus.

Para kësaj ndeshje, mbrojtësi i Kosovës duket tejet i motivuar duke theksuar se qyteti do të “vishet” me ngjyrat e Torinos, ndërsa shtoi se aktualisht ndjen dhimbje por që nuk e çon ndërmend të mungojë në ndeshjen me bardhezinjtë.

“Jam mirë, ndeshja ndaj Juventus është shumë e rëndësishme. Aktualisht ndjej pak dhimbje, por besoj se do të kaloj shpejt. Tani jam në sezonin e tretë me Torinon dhe e kam kuptuar shumë mirë rëndësinë e derbit, sidomos për tifozët tonë. Do të bëjmë gjithçka për të fituar dhe për ta “veshur” qytetin me ngjyrat tona”, u shpreh Vojvoda.

Lajme të tjera

Lajme

Shqipëria është gati për të nisur aventurën e saj në Euro 2024. Kuqezinjtë zhvilluar seancën e fundit stërvitore para sfidës së parë me Italinë,...

Euro 2024

Sulmuesi kryesor i Italisë në këtë Europian, Gianluca Scamacca foli në konferencë për shtyp para ndeshjes me Shqipërinë. Lojtari që aktivizohet me Atalantën në...

Euro 2024

“Besoj që performanca nuk ishte aq e mirë siç e kishim përgatitur. Ka gjëra që duhen përmirësuar, i kemi lejuar shumë hapësira Italisë e...

Kombëtare

Erjon Bogdani vijon të jetë golashënuesi më i mirë në historinë e kombëtare shqiptare me 18 rrjeta. Ish-sulmuesi i njohur, i cili në Itali...