Premier League

Mbrojtja shqetësim për Chelsea-n, 4 titullarë në vitin e fundit të kontratës

Chelsea i Thomas Tuchel është shndërruar në një makineri perfekte, pasi jo vetëm ia doli të triumfojë në Ligën e Kampionëve dhe Superkupën Europiane, por po bën mjaft mirë edhe në këtë start të sezonit, duke hedhur kandidaturën për titullin kampion të Premier Leagues.

Mbrojtja është reparti më solid i “bluve” të Londrës, që duket se kanë gjetur ekuilibrat e duhur, pasi gjermani Antonio Rudiger dhe danezi Andreas Christensen janë përshtatur në mënyrë perfekte me rreshtimin me tre në prapavijë dhe janë shndërruar në titullarë të padiskutueshëm.

Këtyre të dyve u është bashkuar edhe eksperienca e veteranëve Thiago Silva e Cesar Azpilicueta dhe të gjithë se bashku i ofrojnë trajnerit Tuchel garancinë e nevojshme për t’u përballur me çdo lloj kundërshtari.

Megjithatë për drejtuesit e klubit, ky është reparti më problematik, pasi të katër mbrojtësit që po mbajnë peshën e prapavijës, kanë kontratë deri në fund të sezonit dhe deri tani nuk është arritur marrëveshja e rinovimin me asnjërin prej tyre.

Gjermani Antonio Rudiger ka refuzuar deri tani disa oferta të londinezëve, pasi dëshiron të shfrytëzojë mundësinë për t’yu larguar si lojtar i lirë dhe për të përfituar një kontratë prej “top player”-i, të cilën janë gati t’ia ofrojnë klube si Reali i Madridit e Barcelona.

Nga ana tjetër, braziliani Thiago Silva ka 37 vite mbi supe dhe në fillim të sezonit të ardhshëm do të festojë ditëlindjen e 38, ndaj duke parë edhe problemet e vazhdueshme fizike, vështirë se do t’i ofrohet zgjatja e bashkëpunimit.

Për momentin puna e drejtuesve të klubit është fokusuar te zgjatja e kontratës së spanjollit Cesar Azpilicueta, i cili po luan sezonin e tij të 10 me Chelsea-n dhe arritja e marrëveshjes nuk do të jetë e vështirë, për vetë lidhjen e fortë që ekziston mes palëve.

Gjithashtu edhe 25-vjeçarit Christensen i është ofruar një kontratë e re deri më 2026-ën, që parashikon edhe një rritje të ndjeshme të pagës, nga 78 mijë paundë në javë, në 125 mijë paundë në javë, ose rreth 6 milionë paundë në sezon.

Sponsor i fortë i mbrojtësit Christensen është edhe vetë trajneri Tuchel, që ka folur vazhdimisht me superlativa për danezin, duke vlerësuar mbi të gjitha aftësinë e tij për t’u përshtatur në të tre pozicionet e prapavijës.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency