La Liga

Mbushet infermieria e Realit, Ancelotti me dhimbje koke

Reali i Madridit kryeson renditjen në LaLiga pas katër javëve të para me 10 pikë, por nga infermieria e madrilenëve vijnë lajme jo të mira. Pikërisht në një moment delikat për skuadrën, me kalendarin e ngjeshur, Ancelotti duhet të bëjë pa shërbimet e tre lojtarëve, Bale, Marcelo dhe Mendy.

Uellsiani ka pësuar një dëmtim në kaviljen e tij te djathtë dhe pritet të mungojë për tri javët e ardhshme, duke humbur ne total 6 ndeshje, katër ne  LaLiga dhe dy në Champions League. Gareth ndjeu shqetësime përpara sfidës me Celta Vigon, pikërisht në momentin kur lojtarët ishin në nxehmje. Në pamje të parë, shkalla e dëmtimit nuk dukej shqetësuese, por ekzaminimet e ditës së hënë nxorën në pah problemin e sulmuesit. Një humbje e rëndësishme për madrilenët dhe vetë teknikun italian, Ancelotti, që duhet të rishikojë sërish organikën dhe skemat e tij.

Gjithashtu nuk është aspak një moment i mirë edhe për vetë lojtarin, i cili në sezonin e kaluar 2020/21 me Tottenham Hotspur ka munguar në 3 momente të ndryshme. Ai qëndroi jashtë fushave të blerta në Ishull për rreth 40 ditë për një problem në gju, më pas 10 ditë për shkak të Covid-19 dhe në fund 18 ditë të tjera për një problem të muskujve. Një gjendje e tillë ka ndikuar drejtpërdrejt në formën e tij dhe duket se përsëri është i dënuar të vuajë një tjetër dëmtim dhe tani nuk mbetet gjë tjetër, veçse të shpresohet te një rikthim i shpejtë i 32-vjeçarit.

Ndërkohë, sa i përket dyshes Marcelo – Mendy skuadra është ende në pritje për të mësuar më shumë mbi gjendjen e tyre.

 

 

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency