Connect with us

Hi, what are you looking for?

Spanjë

Mbyll aventurën në Francë, Suarez transferohet në Spanjë

Luis Javier Suarez është zyrtarisht lojtar i Almeria-s. Këtë e ka bërë të ditur vetë klubi spanjoll me një deklaratë zyrtare.

25-vjeçari kolumbian vjen në formë huazimi me të drejtë blerjeje nga Marseille. Është një rikthim në futbollin spanjoll për sulmuesin, i cili kaloi gjashtë vite duke veshur fanellat e Granada-s, Valladolid-it etj.

Eksperienca e tij në Francë zgjati vetëm disa muaj, ku ai numëron 11 paraqitje në të gjitha garat për Marseille, duke shënuar 3 gola.

Lajme të tjera

Kategoria Superiore

Big Brother Mania edhe në mbrëmjen gala “Më të mirët 2022”, që organizohet nga FSHF dhe Digitalb, dhe që po transmetohet në SportNews, teksa...

Segunda Division

Myrto Uzuni rikthehet vrullshëm. Pas dy ndeshjes mungesë për shkak dëmtimi, sulmuesi i Kombëtares Shqiptare është rikthyer titullar në sfidën Granada-Andorra dhe ka shënuar...

Eliminatore

Pasi mbylli aventurën me Portugalinë, tashmë trajneri Fernando Santos është prezantuar te Polonia. Tekniku portugez do ë provojë të polakët në Europianin e vitit...

Futboll

El Mundo Deportivo ka zbuluar një prapaskenë interesante që ka lidhje me Cristiano Ronaldon dhe Leo Messin. Sulmuesi portugez ishte ende pjesë e Real...