Kupa e Shqipërisë

Mbyllet 0-0 në Laç, kualifikimi vendoset në “Zeqir Ymeri”

Përfundoi me rrjeta të paprekura sfida e parë gjysmëfinale e e Kupës së Shqipërisë mes Laçit e Kukësit, rezultat që lë gjithçka të hapur në takimin e kthimit që do të zhvillohet në “Zeqir Ymeri”.

Të dyja skuadrat u treguan shumë të kujdesshme për të mos pësuar gol, me lojën që u përqendrua përgjithësisht në mesfushë, ku pati dyluftime të ashpra, që e detyruan kryesorin të nxirrte disa kartonë të verdhë. Nuk munguan edhe hedhjet e mjeteve ndezëse nga tifozët vendas, që ishin të shumtë nga shkallët e stadiumit.

Gjatë pjesës së parë rastet ishte sporadike dhe pa shumë rrezikshmëri, ndërsa në fraksionit e dytë portieri i Laçit Vata reagoi mrekullisht pas goditjes me kokë të Gurit.

Kukësi arriti ta dërgonte topin në rrjetë në minutën e 73-të, por për kryesorin Koçi kishte ndërhyrje të parregullt në sulm. Pak minuta më vonë ishte Koliçi që reagoi në pozicion, duke ruajtur të paprekur portën e Kukësit. Përtej përpjekjeve të të dyja skuadrave, kjo ndeshje përfundoi 0-0, rezultat që në pamje të parë mund të favorizojë Kukësit, por një gol i Laçit në fushën kundërshtare mund të marrë vlerë të dyfishtë.

Të Fundit

EVENTET NË SUPERSPORT

Premier League 2022/2023

PWDLGFGADifPts
1Manchester City
2
2
0
0
6
0
+6
6
2Arsenal
2
2
0
0
6
2
+4
6
3Brentford
2
1
1
0
6
2
+4
4
4Tottenham Hotspur
2
1
1
0
6
3
+3
4
5Newcastle United
2
1
1
0
2
0
+2
4
6Leeds United
2
1
1
0
4
3
+1
4
7Chelsea
2
1
1
0
3
2
+1
4
8Brighton & Hove Albion
2
1
1
0
2
1
+1
4
9Aston Villa
2
1
0
1
2
3
-1
3
10Nottingham Forest
2
1
0
1
1
2
-1
3
11AFC Bournemouth
2
1
0
1
2
4
-2
3
12Liverpool
2
0
2
0
3
3
0
2
13Fulham
2
0
2
0
2
2
0
2
14Wolverhampton Wanderers
2
0
1
1
1
2
-1
1
15Leicester City
2
0
1
1
4
6
-2
1
16Crystal Palace
2
0
1
1
1
3
-2
1
17Southampton
2
0
1
1
3
6
-3
1
18Everton
2
0
0
2
1
3
-2
0
19West Ham United
2
0
0
2
0
3
-3
0
20Manchester United
2
0
0
2
1
6
-5
0


To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency