Connect with us

Hi, what are you looking for?

Itali

Mbyllet epoka e dytë e Allegrit te Juventus, shkarkim i menjëhershëm për livornezin

Massimiliano Allegri e mbyll në mënyrë të shëmtuar epokën e tij të dytë te Juventusi. Tekniku livornez, që u rikthye te bardhezinjtë në vitin 2021 largohet nga drejtimi i skuadrës dy ndeshje para fundit të kampionatit.

Lexo edhe: 

E gjitha kjo vjen si pasojë e ndodhive në finalen e Kupës së Italisë, ku Allegri u kap me të gjithë duke sulmuar në distancë edhe drejtorin Giuntoli. Klubi komunikoi se sjellja e Allegrit nuk përçon vlerat shoqërisë torineze. Kështu, mbedhja në klub mes drejtuesve bardhezinj dhe Allegrit është mbyllur me shkarkimin e këtij të fundit.

Pritet që skuadra në këtë fund të sezonit të drejtohet nga ish-futbollisti, Paulo Montero ndërsa për sezonin e ardhshëm drejtuesit po punojnë që të firmosin me Thiago Mottan.

Lajme të tjera

Lajme

Shqipëria është gati për të nisur aventurën e saj në Euro 2024. Kuqezinjtë zhvilluar seancën e fundit stërvitore para sfidës së parë me Italinë,...

Euro 2024

“Besoj që performanca nuk ishte aq e mirë siç e kishim përgatitur. Ka gjëra që duhen përmirësuar, i kemi lejuar shumë hapësira Italisë e...

Euro 2024

Kroacia do të jetë kundërshtari i radhës për Shqipërinë në Grupin B të Euro2024. Skuadra kuqezi vjen pas humbjes me Italinë, por pa humbur...

Bundesliga

Borussia Dortmund nuk humb kohë, teksa vetëm pak orë pas largimit të trajnerit Edin Terziç, emëron edhe pasuesin e tij. Turku Nuri Sahin do...