Connect with us

Hi, what are you looking for?

Champions League

Mbyllet faza e grupeve, ja skuadrat që kaluan në 1/8-at e Champions League

Champions League mbylli këtë të mërkurë fazën e grupeve, ndërsa u zbuluan të gjitha skuadrat që kaluan në raundin e 1/8-ave.

Pas Arsenal, PSV, Bayern Munich, Copenhagen, Real Sociedad, Inter, Real Madrid, Napoli, Manchester City, RB Leipzig që i kishin mbyllur të gjitha ndeshjet e fazës së grupeve dhe Barcelona, Atletico Madrid, Lazio e Dortmund, që kishin siguruar matematikisht raundin e 1/8-ave, në ndeshjet e mbrëmjes u zbuluan edhe dy emrat e mbetur të 16-shes që do garojnë në fazën tjetër.

Lexo edhe:

Pas fitores 5-3 ndaj Shakhtar, Porto iu bashkua ekipeve që do të konkurrojnë në fazën e 1/8-ave, ndërsa Paris Saint-Germain i mjaftoi barazimin 1-1 me Dortmund për të siguruar raundin e ardhshëm dhe për të nxjerrë Milan-n dhe Neëcastle jashtë Championsit.

Lajme të tjera

Futboll

Skuadra e Mechelen, e drejtuar nga Besnik Hasi, rikthehet tek fitorja në kampionat belg në play off-in e grupit të Conference League. Pas humbjes...

Premier League

Armando Broja mund të përdoret nga Chelsea për të balancuar financat, duke u nxjerrë në shitje. Blutë kanë shpenzuar shuma marramendëse në sesionet e...

La Liga

Që kur Xavi Hernandez njoftoi se do të largohej nga Barcelona në fund të sezonit, gjërat kanë filluar të shkojnë më mirë te “Blaugrana”....

Futboll

Fernando Santos nuk është më trajner i Beshiktashit, ka bërë të ditur klubi nga Stambolli këtë të shtunë. Vendimi u mor pas barazimit (1-1)...