Connect with us

Hi, what are you looking for?

Europa League

Mbyllet faza e grupeve të Europa League, ja të gjithë skuadrat e kualifikuara

Faza në grupe e Europa leagues ka ulur siparin mbrëmjen e sotme, duke përcaktuar edhe 16 skuadrat që do të vijojnë më tej aventurën, duke ruajtur të gjallë shpresën për të ngritur lart këtë trofe.

Të pakta surprizat dhe pikërisht Braga, Lazio e Trabzonspor janë skuadrat që pritej të kalonin, por nuk ia dolën dhe do të duhet të vijojnë aventurën e tyre në një kompeticion tjetër si Conference League.

Ekipeve të kualifikuara, u shtohen edhe ato që u renditën të tretat në grupet e Champions League, teksa shorti për fazën tjetër do të hidhet të hënën në orën 13:00…

Skuadrat e kualifikuara në të 8 grupet:

Lajme të tjera

Kategoria Superiore

Xhuliano Skuka nis aventurën e re në Francë, ku do të jetë pjesë e Metz. Sulmuesi dibran kaloi me sukses testet mjekësore mëngjesin e...

Kategoria Superiore

Big Brother Mania edhe në mbrëmjen gala “Më të mirët 2022”, që organizohet nga FSHF dhe Digitalb, dhe që po transmetohet në SportNews, teksa...

Premier League

Dëmtimi i Virgil Van Dijk është padyshim një lajm i keq për Jurgen Klopp, që sheh Liverpoolin e tij këtë sezon, shumë larg formës...

Francë

Transferimi i Xhuliano Skukës te Metz ishte padyshim më i bujshmi i këtyre viteve të fundit. Më i shtrenjti në historinë e kampionatit shqiptar....