Connect with us

Hi, what are you looking for?

Fun

Mbyllet gjysmëfinalja e dytë në “La Casa de Quiz”, përcaktohet çifti finalist

Elton Çela triumfoi në gjysmëfinalen e La Casa De Quiz duke siguruar një “biletë” për në finale. Përballë Altin Gjatës, apo ndryshe “Doktori” rezultoi një sfidë shumë emocionuese në të cilën u desh një pyetje shtesë për të caktuar fituesin.

“Doktori” nuk mundi të gjente pyetjen enigmë, me Çelën që ia doli në krahun tjetër dhe me rezultatin në barazim, u deshën edhe dy raunde të tjera për të identifikuar fituesin, teksa nga pyetjet me pulsant Elton Çela rezultoi më i suksesshëm dhe në fund festoi për arritjen në finale, aty ku do të sfidoi Iseldi Balën që ia doli mbanë në gjysmëfinalen e parë përballë Erdo Dules. Finalja e madhe e La Casa de Quiz, do të zhvillohet të premten më datë 18 tetor në orën 21:00.

Lajme të tjera

Bundesliga

Thomas Tuchel mori drejtimin e Bayern Munich të premten, pas shkarkimit të trajnerit Julian Nagelsmann. Më pak se 24 orë nga zyrtarizimi i tij...

Kombëtare

Mjaft i dëshpëruar u shfaq trajneri Sylvinho në intervistën për SuperSport, pas humbjes minimale në Poloni. Trajneri brazilian nuk i kurseu komplimentet për atë...

Premier League

Tottenham shkarkon Conten. Lajmi ishte në ajër prej ditësh por mbrëmjen e të dielës ka ardhur edhe zyrtarizimi i prishjes së bashkëpunimit mes palëve....

Euro 2024

Shqipëria e nis me humbje edicionin e ri të kualifikueseve të Euro 2024, duke u mundur minimalisht 1-0 në Varshavë. Një gol i shënuan...