Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Mbyllet hetimi, Dani Alves rrezikon një dekadë burg

Hetimi për padinë ndaj Daniel Alves është drejt fundit dhe së shpejti mund të shpallet data e gjykimit. Sipas gazetës “El Mundo”, lojtari brazilian rrezikon një dënim nga 8 deri në 10 vjet burg.

Daniel Alves akuzohet për përdhunimin e një 23-vjeçareje, më 30 dhjetor, në një klub në Barcelonë.

Gazeta citon një burim nga Gjykata e Barcelonës, i cili thotë se procesi i hetimit, praktikisht, ka përfunduar.

“Është e parashikueshme dhe e dëshirueshme që procesi përmbledhës të përfundojë”, thotë burimi, ndërsa gazeta thekson se tashmë janë dëgjuar të gjithë dëshmitarët dhe janë kryer të gjitha analizat e ADN-së që normalisht vonojnë proceset.

Lexo edhe:

Lojtari po mbahet në paraburgim për më shumë se një muaj. Lojtari 39-vjeçar duhet të përgjigjet për “krimin e agresionit seksual me depërtim, të nenit 179 të Kodit Penal, i cili parashikon dënimin nga 4 deri në 12 vjet burg”, me faktorin rëndues “shpërdorimi i epërsis, duke e detyruar viktimën”, që parashikon një dënim nga 8 deri në 10 vjet.

“El Mundo” shton gjithashtu se mbrojtja e lojtarit po studion se ai mund të bëjë deklarata të reja.

Lajme të tjera

Formula 1

Homoseksualiteti i deklaruar nga Ralf Schumacher ka qenë një nga temat e diskutuara në konferencën për shtypin të FIA-s, këtë të enjte, në Çmimin...

Futboll

Trajneri i Fenerbahçes, Jose Mourinho është shumë i fokusuar në merkato, për ta përforcuar skuadrën e tij që të jetë sa më konkurruese jo...

Serie A

Në ditën e prezantimit të Thiago Mottës si trajneri i ri i Juventusit foli edhe Cristiano Giuntoli. Drejtori teknik i bardhezinjve e nisi me...

Gjermani

Bayer Leverkusen ka zyrtarizuar këtë të enjte transferimin e Martin Terrier. 27-vjeçari vjen nga skuadra franceze e Rennes dhe ka firmosur për pesë sezone...