Connect with us

Hi, what are you looking for?

Itali

Mbyllet hetimi për Juventus, shpëtojnë vetëm lojtarët  

Prokurori federal Giuseppe Chine po mbyll hetimet për “manovrat e pagave” te Juventus. Në ditët në vijim mund të dalin përfundime të caktuara nga hetimet, përgjegjësia e klubit dhe e atyre që e drejtuan atë.

Lexo edhe: 

Pra, çfarë rrezikojnë “Bardhezinjtë”?

Sipas raportimeve nga mediet italiane, Juventus rrezikon një gjobë maksimale ose një dënim prej “shumë pikësh”, ndërsa ish-drejtuesit e saj mund të sanksionohen me pezullime të reja.

Nga ana tjetër, lojtarët mund të shpëtojnë, duke qenë se në shkëmbimin e e-maileve ndërmjet agjentëve të tyre dhe drejtuesve të asaj kohe, prokurori federal vlerësoi se niveli i ndërgjegjësimit për sjelljen e treguar ishte i pamjaftueshëm dhe për rrjedhojë, direktiva e tyre.

Lajme të tjera

Kombëtare

Shqipëria e minifutbollit shkruan historinë në Essen të Gjermanisë, duke e kaluar për herë të parë fazën e grupeve. Kuqezinjtë e trajnerit Irtan Sejko...

Sport

Suedia është bërë vendi i parë në botë që ka regjistruar zyrtarisht seksin si sport. “Si çdo sport tjetër, arritja e rezultateve të dëshiruara...

Kombëtare

Emisioni Analizë Kuq e Zi, nën moderimin e Sokol xhihanit, publikoi sipas statistikave atë që konsiderohet si formacioni më i mirë i mundshëm i...

Kategoria Superiore

Tirana vijon përgatitjet për të kompletuar skuadrën në prag të turit eliminator të Conference League, teksa pas konfirmimit të trajnerit Orges Shehi në pankinë,...