Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Mbyllet java e 21-të, Ballkani kryeson i palëkundur Superligën e Kosovës

Ballkani vijon i palëkundur kryesimin e Superligës së Kosovës, ndërsa edhe në raundin e 21-të ka siguruar tre pikët.

Kampionët në fuqi të Kosovës morën fitoren minimale 0-1 ndaj Trepca 89. Rezultati i kësaj përballjeje u vendos vetëm në minutën e 88’, kur Rrahman shënoi golin e tri pikëve për ekipin e tij.

Pas këtij takimi Trepca 89 renditet në vend të shtatë me 22 pikë, teksa Ballkani kryeson me 47 pikë, tre më shumë se Drita e vendit të dytë.

Lexo edhe: 

Llapi merr fitore minimale në transfertën e Dukagjinit, por shumë të rëndësishme sa i përket pikëve.

Miqtë fituan me rezultatin 0-1 në ndeshjen e raundit të 21-të të Superligës së Kosovës. Ishte goli i Alidemaj në minutën e 12’ ai i cili i dhuroi avantazhin dhe njëkohësisht edhe fitoren ekipit të Llapit.

Pas kësaj përballje Dukagjini renditet në vend të gjashtë me 25 pikë, ndërsa Llapi në vend të katërt me 29 pikë.

Lajme të tjera

Itali

Romelu Lukaku nuk është një nga lojtarët e konfirmuar për organikën e sezonit të ardhshëm tek Inter. Sulmuesi belg do të rikthehet në Londër...

Sport

Suedia është bërë vendi i parë në botë që ka regjistruar zyrtarisht seksin si sport. “Si çdo sport tjetër, arritja e rezultateve të dëshiruara...

Merkato

Raphaël Guerreiro e mbylli mes lotësh aventurën 7-vjeçare me Borussia Dortmund. Anësori i majtë portugez, shpresonte të largohej me titull dhe festë, por dëshira...

Featured

Andrea Pirlo rikthehet të luajë futboll në moshën 44-vjeçare. Mediet italiane raportojnë se Pirlo do të luajë në Kings League, pas mbylljes së eksperiencës...