Connect with us

Hi, what are you looking for?

Superliga e Kosovës

Mbyllet java e 23-të në Superligën e Kosovës, Ballkani ngec përballë Prishtinës

Ballkani ngec në transfertën e Prishtinës, në takimin e raundit të 23-të të Superligës së Kosovës, që u mbyll me barazimin 2-2.

Pjesa e parë e këtij takimi u mbyll pa gola, ndërsa u desh minuta e 51’ që Pllana të zhbllokonte sfidën për vendasit. Vetëm shtatë minuta më pas Krasniqi dyfishoi avantazhin për Prishtinën.

Megjithatë në minutën e 80’ Gripshi ngushtoi diferencën dhe rihapi sfidën, teksa në minutën e 90+9’, Rrahmani barazoi nga pika e bardhë e penalltisë.

LEXO EDHE:

Pas këtij takimi Prishtina qëndron në vend të katërt me 31 pikë, teksa Ballkani vijon të kryesojë, por tashmë shkon në kuotën e 49 pikëve.

Trepca 89- Malisheva ndanë pikët, në sfidën që u mbyll me barazim pa gola. Të dyja skuadrat tentuan të gjenin rrugën drejt rrjetës, por pa sukses.

Pas kësaj jave Trepca 89 renditet në vend të tetë me 23 pikë, teksa Malisheva në vend të shtatë me 25 pikë të grumbulluara.

Lajme të tjera

Itali

Romelu Lukaku nuk është një nga lojtarët e konfirmuar për organikën e sezonit të ardhshëm tek Inter. Sulmuesi belg do të rikthehet në Londër...

Sport

Suedia është bërë vendi i parë në botë që ka regjistruar zyrtarisht seksin si sport. “Si çdo sport tjetër, arritja e rezultateve të dëshiruara...

Merkato

Raphaël Guerreiro e mbylli mes lotësh aventurën 7-vjeçare me Borussia Dortmund. Anësori i majtë portugez, shpresonte të largohej me titull dhe festë, por dëshira...

Featured

Andrea Pirlo rikthehet të luajë futboll në moshën 44-vjeçare. Mediet italiane raportojnë se Pirlo do të luajë në Kings League, pas mbylljes së eksperiencës...