Connect with us

Hi, what are you looking for?

MotoGP

Mbyllet kampionati/ Bagniana konfirmohet Kampion, për të dytin vit radhazi feston në Moto GP

Francesco Bagnaia me Ducatin e tij komfirmohet si kampion i Botës për të dytin vit radhazi në Moto GP. Italiani e nisi dhe e mbylli në vendin e parë garën e fundit të zhvilluar në Valencia ndërsa rivali i tij për titull, Jorge Martin u tradhëtua nga nervat dhe në xhirot e gjashtë humbi ekuilibrin duke humbur kështu edhe shnasin për të luftuar.

Martin frenoi me vonesë dhe goditi Marc Marquez duke dalë jashtë piste, me Bagnaia që nga ai moment vazhdoi i qetë garën. Sa i përket renditjes përfundimtare të garës, në vendin e dytë e mbylli Di Giannantonio ndërsa vendi i fundit në podium i takoi Zarco.

Lajme të tjera

Merkato

Antonio Conte e kishte një nga dëshirat e merkatos dhe presidenca e Napolit ia ka plotësuar. Alessandro Buongiorno është futbollisti më i ri i...

Premier League

Një tjetër futbollist shqiptar në Premier League. Futbollisti kuqezi, Matteo Dashi, do të jetë pjesë e skuadrës së parë të Crystal Palace duke nisur...

Merkato

Mehdi Taremi është zyrtarisht sulmuesi i ri i Interit. Kampionët e Italisë kanë prezantuar 31-vjeçarin iranian, i cili vjen si lojtar i lirë nga...

Merkato

Milani ka zgjedhur t’i besojë trajnerit Paulo Fonseca stolin për sezonin e ardhshëm, por merkatoja nuk ka nisur të nxehet ende, teksa kjo ka...