Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kategoria Superiore

Mbylli aventurën në Turqi, portieri i kombëtares rikthehet në Superiore

Pas dy vitesh në Turqi mes Superligës dhe Ligës së Parë ku u aktivizua me Menemenspor dhe Boluspor, Gentian Selmani rikthehet në Abissnet Superiore.

Gardiani tashmë në moshën 26-vjeçare, vendos të rikthehet në skuadrën e Laçit aty ku u bë i famshëm dhe fitoi vëmendjen e parë ndërsa shpreson të gjejë minutat e duhura edhe për të qenë pranë kombëtares ashtu siç ka ndodhur në grumbullimet e fundit.

Nga ana tjetër, portieri Klajdi Kuka është larguar nga Laçi në drejtim të Vlorës aty ku me anë të formulës së huazimit, do të luajë pjesën e mbetur të sezonit me fanellën e Flamurtarit. Ndërkohë, pjesë e organikës së kurbinasve është edhe Mario Dajsinani i cili ishte titullar në pjesën e parë të sezonit.

Lajme të tjera

Euro 2024

Skuadra kombëtare zhvilloi sot stërvitjen e parë në “Shtëpinë e Futbollit” dhe të parën nën drejtimin e brazilianit Sylvinho. Kuqezinjtë kanë filluar përgatitjet për...

Kombëtare

Kombëtarja Shqiptare vijon punën për t’u përgatitur për ndeshjen e parë eliminatore të Europianit Gjermani 2024, e planifikuar për t’u luajtur mbrëmjen e të...

Gossip

Ish-sulmuesi i Interit bën “supergol”. Andrea Pinamonti, i cili aktualisht është pjesë e Sassuolos, po shijon një romancë me modelen bjelloruse Dasha Lapushka. Futbollisti...

Merkato

Galatasaray piketon sulmuesin shqiptar. Me 10 gola dhe 4 asiste deri në këtë pikë të sezonit në Superligën Turke, Valon Et’hemi ka tërhequr vëmendjen...