Merkato

Mbylli kontratën me Galatasarayn, Nagatomo drejt rikthimit në kampionatin italian

Pak ditë më parë mbrojtësi japonez Yuto Nagatomo i dha lamtumirën mes lotëve skuadrës turke të Galatasarayt, me të cilën luajti në dy sezonet e fundit, por nuk mori një ofertë për të rinovuar kontratën.

Gjatë këtyre ditëve është folur shumë për një rikthim në shtëpi të japonezit, por ndonëse në moshën 34-vjeçare, Nagatomo beson se mund të japë ende në Europë dhe po negocion rikthimin në Serinë A.

Kjo pasi mediat raportojnë se agjentët e japonezit kanë marrë një ofertë nga skuadra e Beneventos, e cila është ngjitur rishtazi në Serinë A dhe po synon të afrojë disa futbollistë me eksperiencë, për të përballuar mirë sezonin.

Nagatomo është një njohës mjaft i mirë i kampionatit italian, pasi për 7 vite ka veshur fanellën e Interit dhe një tjetër atë të Cezenës, duke zhvilluar në total 186 ndeshje dhe shënuar 9 gola. Fakti që japonezi është një futbollist i lirë, josh drejtuesit e Beneventos që t’i ofrojnë një kontratë një vjeçare, me opsion rinovimi për një tjetër sezon.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency