Premier League

Mbyllja e merkatos më 8 gusht, në Angli mendojnë anulimin e vendimit

Prej dy sezonesh merkatoja në hyrje në Premier League mbyllet më datën 8 gusht, por Shoqata e Futbollit në Angli ka kuptuar se ky vendim vetëm sa dëmton klubet e futbollit atje, ndaj po mendojnë të shfuqizojnë këtë rregull.

Sipas mediave sportive britanike, në mbledhjen e ardhshme të Shoqatës së Futbollit, në Angli, pritet që klubet të votojnë që merkatoja në Premier League të mbyllet në të njëjtën datë me të gjithë ligat e tjera europiane e botërore.

Kjo pasi shumë klube përballen me largime pas datës 8 gusht dhe e kanë të pamundur të kompletohen të paktën deri në janar. Data e mbylljes së merkatos është shndërruar në një temë të nxehtë në Europë, pasi gjithnjë e më shumë trajnerët po shtyjnë që të mos zgjasë deri në fund të verës.

Së fundi është hedhur edhe ideja që në gjithë Europën merkatoja të mbyllet brenda datës 15 korrik, me qëllim që trajnerët të kenë mundësi të punojnë të qetë me grupin në dispozicion dhe të mos shqetësohen nga zërat e transferimeve.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency