Connect with us

Hi, what are you looking for?

Merkato

McKennie largohet në pushim të ndeshjes, gati prezantimi te klubi i ri

McKennie
McKennie

Weston McKennier ka ndjekur vetëm pjesën e parë të ndeshjes mes Juventusit dhe Monzës, sepse më pas është nisur drejt aeroportit.

Aty e priste avioni me destinacion Leeds-in, klubin e tij të ardhshëm, pasi dy klubet kanë arritur marrëveshjen për transferimin e amerikanti.

McKennie do të transferohet te klubi i Premier League në huazim me të drejtë blerjeje, teksa pritet që nesër të kryejë vizitat mjekësore dhe të prezantohet zyrtarisht.

Negociatat mes klubeve kishin nisur prej kohësh, por më në fund u gjet edhe marrëveshja, teksa McKennie nuk ngurroi të përshëndetë edhe gazetarët e pranishëm, në momentin e largimit nga “Allianz Stadium”.

“Më vjen keq që nuk flas dot mirë italisht. Mirupafshim dhe shihemi së shpejti”, tha McKennie, pasi u përshëndet me shokët dhe la Torinon.

Lajme të tjera

Bundesliga

Thomas Tuchel mori drejtimin e Bayern Munich të premten, pas shkarkimit të trajnerit Julian Nagelsmann. Më pak se 24 orë nga zyrtarizimi i tij...

Kombëtare

Mjaft i dëshpëruar u shfaq trajneri Sylvinho në intervistën për SuperSport, pas humbjes minimale në Poloni. Trajneri brazilian nuk i kurseu komplimentet për atë...

Premier League

Tottenham shkarkon Conten. Lajmi ishte në ajër prej ditësh por mbrëmjen e të dielës ka ardhur edhe zyrtarizimi i prishjes së bashkëpunimit mes palëve....

Euro 2024

Shqipëria e nis me humbje edicionin e ri të kualifikueseve të Euro 2024, duke u mundur minimalisht 1-0 në Varshavë. Një gol i shënuan...