Connect with us

Hi, what are you looking for?

Euro 2024

McTominay: Ndaj Spanjës shkruajtëm historinë, do mbahemi mend edhe pas 30 viteve

Skocia po shijon një moment historik, por mbi të gjitha një moment që jep shpresë.

Përfaqësuesja skoceze siguroi një sukses të jashtëzakonshëm mbrëmjen të martës përballë Spanjës dhe tashmë kryeson e vetme Grupin A me 6 pikë.

Lexo edhe:

“Heroi” i Skocisë ishte Scott McTominay, autori i dy golave dhe në fjalët e tij të para ai u shpreh shumë i lumtur për golat, për fitoren, por mbi të gjitha për popullin skocez.

“Ishte një mbrëmje historike për futbollin skocez. Trajneri na tha përpara se të niseshim për në stadium, se ne kishim një mundësi të artë për të shkruar historinë dhe ne ia dolëm. Njerëzit do ta mbajnë mend këtë sukses për 20-30 vitet e ardhshme dhe kjo na bënë krenar. Ata do të mendojnë për lojën dhe do të thonë: ‘Edhe unë isha atje’. Tifozët ishin të jashtëzakonshëm, ne nuk mund t’i falënderojmë sa duhet, por do të bëjmë përpjekjet maksimale për t’i dhuruar mbrëmje si kjo ndaj Spanjës” – tha mesfushori i Manchester United.

Lajme të tjera

Itali

Victor Osimhen mund të largohet nga Napoli që në janar. Kështu pretendojnë mediat italiane, duke trumbetuar se skandali në lidhje me sulmuesin është temë...

Futboll

Futbolli shqiptar sot është në zi. Është ndarë nga jeta në moshën 84-vjeçare legjenda e futbollit tiranas, Osman Mema, një nga përfaqësuesit më të...

Francë

Për arsye personale dhe në marrëveshje me Paris Saint-Germain, Gerard Precheur është larguar posti i trajnerit të ekipit të femrave. Në njoftimin e klubit...

Futboll

Federata Shqiptare e Futbollit ka arritur një tjetër sukses historik, duke sjellë për herë të parë në Shqipëri finalet e një turneu madhor ndërkombëtar...