Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

“Më i fortë edhe se Ibra”, Balotelli zbulon lojtarin më të mirë: Vetëm njëri ishte fenomen!

Mario Balotelli në karrierën e tij është aktivizuar me shumë klube elitare në të cilat ka pasur gjithashtu mundësinë të aktivizohet përkrah yjeve të futbollit botëror. Së fundmi, italiani është pyetur në rrjetet sociale se cili prej futbollistëve me të cilët ka ndarë fushën ka qenë më i fortë.

Lexoni edhe:

Për “SuperMarion” nuk ka shumë dyshime dhe zgjedh Adrianon, të cilin e ka pasur shok skuadre te Inter.

“Kam luajtur me shumë lojtarë të mirë përkrah, disa prej tyre kanë qenë fenomenë të vërtetë. Tani për momentin në mendje më vjen Adriano. Ishte edhe më shkatërrues se Ibrahimovic. E them pa pikë dyshimi, kur braziliani ishte në momentin e tij më të mirë ishte një “kafshë” e vërtetë”, u shpreh Balotelli.

 

Lajme të tjera

Merkato

Antonio Conte e kishte një nga dëshirat e merkatos dhe presidenca e Napolit ia ka plotësuar. Alessandro Buongiorno është futbollisti më i ri i...

Premier League

Një tjetër futbollist shqiptar në Premier League. Futbollisti kuqezi, Matteo Dashi, do të jetë pjesë e skuadrës së parë të Crystal Palace duke nisur...

Merkato

Mehdi Taremi është zyrtarisht sulmuesi i ri i Interit. Kampionët e Italisë kanë prezantuar 31-vjeçarin iranian, i cili vjen si lojtar i lirë nga...

Merkato

Milani ka zgjedhur t’i besojë trajnerit Paulo Fonseca stolin për sezonin e ardhshëm, por merkatoja nuk ka nisur të nxehet ende, teksa kjo ka...