Connect with us

Hi, what are you looking for?

Bundesliga

Më i miri i muajit janar në Bundesligë, gjashtë lojtarët në garë

1. Fussball Bundesliga 1. FC Koeln - FC Bayern Muenchen 15.01.2022 Robert Lewandowski FC Bayern Muenchen, 9 protestiert nachdem zuerst Abseits angezeigt wird 1. Fussball Bundesliga, 1. FC Koeln - FC Bayern Muenchen, Koeln, Rheinenergiestadion DFL REGULATIONS PROHIBIT ANY USE OF PHOTOGRAPHS AS IMAGE SEQUENCES AND/OR QUASI-VIDEO. *** 1 Soccer Bundesliga 1 FC Koeln FC Bayern Muenchen 15 01 2022 Robert Lewandowski FC Bayern Muenchen, 9 protests after offside is shown first 1 Soccer Bundesliga, 1 FC Koeln FC Bayern Muenchen, Koeln, Rheinenergiestadion DFL REGULATIONS PROHIBIT ANY USE OF PHOTOGRAPHS AS IMAGE SEQUENCES AND OR QUASI VIDEO Copyright: xBEAUTIFULxSPORTS/Wunderlx

Plot gjashtë lojtarë të Bundesligës janë në garë për t’u shpallur më i miri i muajit janar në elitën e futbollit gjerman. Kandidatët, për të fituar çmimin Lojtari i Muajit i Bundesligës për janarin, janë shpallur tashmë.

Bayern Munchen ka dy lojtarë në garë, me Robert Lewandowski dhe Thomas Muller të dy në mesin e të nominuarve. Dyshja përballet me Erling Haaland të Dortmundi, Moussa Diaby i Leverkusen, Josko Gvardiol i RB Leipzig dhe Patrick Wimmer i Arminia Bielefeld.

Ndërsa më parë gjatë këtij sezoni ky çmim është fituar nga këta emra:

Erling Haaland (Borussia Dortmund), Florian Wirtz (Bayer Leverkusen), Christopher Nkunku (RB Leipzig), Alphonso Davies (Bayern) dhe Patrik Schick (Bayer Leverkusen).

Lajme të tjera

Lajme

Shqipëria është gati për të nisur aventurën e saj në Euro 2024. Kuqezinjtë zhvilluar seancën e fundit stërvitore para sfidës së parë me Italinë,...

Euro 2024

Sulmuesi kryesor i Italisë në këtë Europian, Gianluca Scamacca foli në konferencë për shtyp para ndeshjes me Shqipërinë. Lojtari që aktivizohet me Atalantën në...

Euro 2024

“Besoj që performanca nuk ishte aq e mirë siç e kishim përgatitur. Ka gjëra që duhen përmirësuar, i kemi lejuar shumë hapësira Italisë e...

Kombëtare

Erjon Bogdani vijon të jetë golashënuesi më i mirë në historinë e kombëtare shqiptare me 18 rrjeta. Ish-sulmuesi i njohur, i cili në Itali...