Connect with us

Hi, what are you looking for?

Bundesliga

Më i miri me Flick në tribunë, heroi gjerman pranë rikthimit në Kombëtare pas 5 vitesh

Mario Goetze u rikthye në Bundesliga verën e kaluar pas aventurës në Eredivisie te PSV. 30-vjeçari gjerman firmosi deri në vitin 2025 me Eintracht Frankfurt, ekip me të cilin po bën mirë. Fantazisti po rikthehet gradualisht në formën e ditëve më të mirë, teksa numëron 2 gola dhe 3 asiste deri tani.

Eintrachti fitoi 2-1 ndaj Marseille, rezultat që mban skuadrën gjermane në lojë për t’u kualifikuar në Champions League. Goetze dhuroi asistin e golit të dytë dhe u shpall lojtari më i mirë i ndeshjes, ndërkohë që në tribunën e “Deutsche Bank Park” ishte i pranishëm edhe Hansi Flick.

Botërori po afron dhe trajneri i Gjermanisë ishte i pranishëm në Frankfurt për të ndjekur nga afër formën dhe performancën e lojtarit që i dhuroi “Pancerave” Kupën e Botës në vitin 2014 falë golit të paharrueshëm në finalen ndaj Argjentinës.

Goetze mungon në kombëtaren gjermane prej pesë vitesh. Mesfushori i avancuar foli pas triumfit ndaj ekipit francez, pranisë së Flick në stadium dhe mundësisë së marrjes së një ftese në Katar 2022, aty ku Gjermania është pjesë e grupit E bashkë me Spanjën, Japoninë dhe Kosta Rikën.

Nuk e mbaj mendjen te Kupa e Botës, unë fokusohem vetëm te ndeshjet e Eintrachtit. Të shtunën na pret një tjetër përballje e rëndësishme (vs Dortmund). Pjesa tjetër nuk më intereson, kështu që nuk kam asgjë për të shtuar”, deklaroi Mario Goetze.

Lajme të tjera

Kategoria Superiore

Xhuliano Skuka nis aventurën e re në Francë, ku do të jetë pjesë e Metz. Sulmuesi dibran kaloi me sukses testet mjekësore mëngjesin e...

Kategoria Superiore

Big Brother Mania edhe në mbrëmjen gala “Më të mirët 2022”, që organizohet nga FSHF dhe Digitalb, dhe që po transmetohet në SportNews, teksa...

Premier League

Dëmtimi i Virgil Van Dijk është padyshim një lajm i keq për Jurgen Klopp, që sheh Liverpoolin e tij këtë sezon, shumë larg formës...

Francë

Transferimi i Xhuliano Skukës te Metz ishte padyshim më i bujshmi i këtyre viteve të fundit. Më i shtrenjti në historinë e kampionatit shqiptar....