Connect with us

Hi, what are you looking for?

Bundesliga

“Më i miri në rolin e tij”, gjysma e Bundesligës pas kapitenit shqiptar

Leart Paqarada do të luajë në Bundesliga sezonin e ardhshëm. Anësori i majtë është pjesë e St Pauli prej gushtit të vitit 2020, me skuadrën gjermane numëron një gol dhe katër asiste këtë sezon, teksa mban edhe shiritin e kapitenit.

Performancat pozitive kanë tërhequr vëmendjen e Koln, por jo vetëm. Paqarada del lojtar i lirë në fundin e këtij sezoni. 28-vjeçari pritet të transferohet tek ekipi i njohur gjerman me parametra zero në verë.

Ai është mbrojtësi i majtë më i mirë në Bundesliga 2, do të më pëlqente shumë të luante me ne. Gjysma e ekipeve të Bundesligës po tentojnë ta joshin. Paqarada luan rregullisht prej vitesh, po flasim për një futbollist shumë inteligjent, i cili ka aftësi të mëdha teknike.

Ka siguri të madhe në ndërtimin e ndeshjes dhe arrin të gjejë zgjidhje edhe kur është nën presionin e kundërshtarëve”, u shpreh Christian Keller, drejtori sportiv i Koln në lidhje me lojtarin dardan, i cili vazhdon të mos marrë ftesa nga Kosova.

Kapiteni historik i Koln, Jonas Hector mendohet të tërhiqet në fundin e këtij sezoni dhe drejtuesit kanë zgjedhur shqiptarin si pasuesin e tij. Shtypi gjerman raporton se bëhet fjalë për një kontratë 3-vjeçare mes Paqaradës dhe Koln.

Lajme të tjera

Legjionarët

Mirlind Daku është kthyer në një nga lojtarët më të rëndësishëm të Rubin Kazan. Sulmuesi kuqezi u transferua gjatë verës tek skuadra ruse ku...

Spanjë

Xavi Hernandez do të largohet nga Barcelona në përfundim të këtij sezoni dhe tashmë presidenti Laporta është duke menduar për zëvendësuesin e trajnerit. Sipas...

Angli

Trajneri i Brighton, Roberto De Zerbi flet për të ardhmen e tij, e cila është një nga temat më të nxehta të ditëve të...

La Liga

Valencia ndal Realin e Madridit në “Mestalla” në një barazim 2-2, ku protagonisti kryesor i ndeshjes bëhet gjyqtari Gil Manzano. Po luhej minuta e...