Connect with us

Hi, what are you looking for?

Legjionarët

“Më i vështiri për t’u markuar”, Ismajli zbulon sulmuesin më të fortë në Itali

Gjatë lidhjes direkt me emisionin “Analizë Kuqezi”, çdo të hënë në SportNews nën drejtimin e gazetarit Sokol Xhihani dhe videoanalistit Fation Bardhi, Ardian Ismajli u ndal edhe te sulmuesi më i vështirë me të cilin është përballur në Itali.

Serie A është një ndër 5 ligat më të forta në Europë, ka shumë sulmues të fortë. Dua të veçoj Lukakun, sepse është shumë i fortë fizikisht. Është më i vështiri për t’u markuar me atë fizik që ka”, u shpreh 27-vjeçari nga Podujeva.

Lexo edhe:

Ismajli numëron  36 ndeshje dhe 2 gola me kombëtaren e Shqipërisë, ndërkohë që prej gushtit të vitit 2021 luan me Empolin në Serie A.

Më parë ka veshur edhe fanellën e Spezias në elitën e futbollit italian, klub që pagoi 2.2 mln euro për ta blerë nga kroatët e Hajdukut të Splitit në shtatorin e vitit 2020.

Analizë Kuqezi/ Ismajli: “Air Albania” kështjellë e pamposhtur, ju tregoj sulmuesin më të fortë në Itali

Lajme të tjera

Lajme

Shqipëria është gati për të nisur aventurën e saj në Euro 2024. Kuqezinjtë zhvilluar seancën e fundit stërvitore para sfidës së parë me Italinë,...

Euro 2024

“Besoj që performanca nuk ishte aq e mirë siç e kishim përgatitur. Ka gjëra që duhen përmirësuar, i kemi lejuar shumë hapësira Italisë e...

Euro 2024

Sulmuesi kryesor i Italisë në këtë Europian, Gianluca Scamacca foli në konferencë për shtyp para ndeshjes me Shqipërinë. Lojtari që aktivizohet me Atalantën në...

Kombëtare

Erjon Bogdani vijon të jetë golashënuesi më i mirë në historinë e kombëtare shqiptare me 18 rrjeta. Ish-sulmuesi i njohur, i cili në Itali...