Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Më i votuari në histori, idhulli i tifozëve zgjidhet presidenti i ri i Boca Juniors

Juan Roman Riquelme është presidenti i ri i Boca Juniors. Tifozët e Los Xenezies kanë zgjedhur ish-kapitenin dhe idhullin e tyre të madh si të parin e një prej klubeve më të dashura në Amerikën Latine.

45-vjeçari triumfoi përballë Andres Ibarras duke marrë 64% të votave të 43.367 anëtarëve. Të cilët votuan për zgjedhjen e Riquelmes në ambientet e stadiumit “Bombonera”.

Lexo edhe: 

Gjeniu Riquelme shkroi historinë si futbollist i Bocas, teksa mbante postin e zv. presidentit prej dhjetorit të vitit 2019. Periudhë gjatë së cilës skuadra historike nga Buenos Aires ka fituar 6 trofe.

Ndërkohë që me arritjen e fundit është kthyer në presidentin me më shumë vota në historinë e futbollit argjentinas.

Lajme të tjera

La Liga

Xavi rrezikon shkarkimin nga posti i trajnerit të Barcelonës sapo të mbyllet sezoni. Deklarata e fundit ka sjellë shqetësim në klub, teksa është pritur...

Featured

Me një letër të hapur të publikuar në faqen zyrtare të klubit, presidenti i Inter-it, Steven Zhang u shkruan tifozëve, duke pranuar vështirësitë financiare...

Serie A

Milani ndan mendjen për trajnerin e ri. Klubi kuqezi duket i vendosur të mbyllë bashkëpunimin me Stefano Piolin në fund të sezonit dhe duket...

Itali

Orë vendimtare për Interin. Të hënën e 20 majit skadon huaja që fondi “Oaktree” i ka dhënë numrit një të zikaltërve në vitin 2021....